Světlá strana kinematografie

Zde najdete výběr strhujících, napínavých a jedinečných filmů, které tvoří skutečnou páteř kinematografie. Je samozřejmě neúplný a povrchní, ale i přesto dokazující obrovitou sílu fenoménu, zvaného film.

Jejich tvůrci často pracují s rozpočty průměrné domácnosti, se štábem, který se jim věnuje občas po šichtě ve fabrice a technickým vybavením filmových pionýrů. Často pohrdajíce základními pravidly scénáristiky, dramaturgie a režie, dokáží tito giganti stvořit něco, na co se vzpomíná po generace.

Samozřejmě ne vždy a ne každému se zadaří, ani moře není plné perel. Ale o to víc v moři hovadin perly vyniknou. A o to víc si lze vážit úsilí pionýrů, kteří se vydávají na neprošlapaná území, riskujíce už navždy svou pověst.

Jak vidno níže, žezlo třímá v ruce jednoznačně Hollywood. Buďme rádi za ty dary. Být lídrem světové kinematografie např. Francie, pravděpodobně bychom považovali Ženu za pultem za vrcholný odvaz.

Původně jsme chtěli do této sekce zavést procentuální ohodnocení jednotlivých filmů, ale to je zbytečné. Všechno je za sto.
Světlá strana   Hlavní strana   Temná strana