Team America

Team America (US, 2004)
Režie: Trey Parker

Loutkový film o elitním Teamu America, který bojuje proti teroristům, Kim-chong-ilovi a vůbec proti kdekomu. Při svých akcích jen tak mimochodem zruší Eiffelovku, Louvre, egyptské pyramidy a další zbytečnosti. Proti Teamu se nakonec kromě výše uvedených postaví i organizace naivních hollywoodských herců v čele s nejlepším hercem světa Alecem Baldwinem. Celá utěšená zápletka vrcholí v severokorejském sídle velkého Kima.

Druhý celovečerní zásek dvojice Parker & Stone nedosahuje úrovně předchozího South Parku, ale to snad ani nejde. I přesto jde o dílko výjimečné, už jen kvůli těm loutkám. Na rozdíl od Spejbla a Hurvínka je tu k mání např. vydařená loutková soulož ve všech možných polohách, asi hektolitrová zvracecí scéna a jiné Parkeroviny. Autoři si dělají srandu z teroristů, antiteroristů, Hollywoodu, komoušů a vůbec ze všech, což lze kvitovat s uspokojením.

Závěrem jen ponaučení, které udílí hrdinovi, scházejícímu po šikmé ploše, starý homelessák:

'Na světě jsou tři druhy lidí: píči, čuráci a prdele. Píči nedělají nic a jenom čekají, až je někdo vymrdá. Čuráci by zase mrdali každého a pořád. A prdele se snaží všechno jenom posrat. Tím pádem píči nadávají na čuráky, protože ti je mrdaj i když se to zrovna nehodí. Ale čuráci mrdají i prdele a to je dobře, protože jinak by byl svět plnej sraček. Píči se s prdelema snaží vyjebat po svém, ale to nejde, protože prdel může mrdat jenom čurák. A tak jsou píči často plné hoven a stávají se samy prdelema, protože píči mají k prdelím strašně blízko.'

Stěží lze najít v celé historii kinematografie trefnější postižení zásadních filozofických myšlenek než je toto.