Lada Kozlíková
Nejlepší cyklistka v ČR.


Lada se narodila 8.10.1979 ve Vyškově v rodině místních Kozlíků. Již od útlého dětství byla vedena otcem k pohybu, neboť líný Kozlík byl vždy hanbou celého rodu. Všichni považovali za samozřejmé, že se bude věnovat tradiční rodinné disciplíně - běhu. Zpupná Lada ovšem rodinným tradicím vyhověla pouze částečně. Začala běhat, ale na lyžích. Naštěstí záhy po období adolescentního vzdoru pochopila, že Kozlíkům na sněhu pšenka nikdy nepokvete.

Na atletický ovál už se ale nikdy nevrátila a k velké radosti české cyklistiky začala závodit na kole. Její vpravdě Kozlíkovská zatvrzelost, píle a pevná vůle brzy slavily úspěch a Lada dosáhla ohromujících výsledků. Posuďte sami: vybojovala asi 30 titulů mistryně České republiky v dráhových a silničních disciplínách (jde o odhad, přesné počty již nikdo nezná). Na českých silnicích dnes absolutně nemá konkurenci a nic na tom nemohou změnit ani jízlivé poznámky škarohlídů, že kromě Lady se v Čechách věnují ženské závodní cyklistice ještě dvě báby s roštím. Podobným závistivcům odpověděla Lada vskutku pádně - stala se trojnásobnou mistryní Evropy a mistryní světa. Kromě toho slaví úspěchy i ve Světovém poháru a na olympijských hrách. Její parádní disciplínou je časovka.


Je až s podivem, že s tak úžasnou bilancí se jí doposud téměř vyhýbá mediální popularita. Televizní obrazovka se hemží všelikými druhořadými hokejisty a fotbalisty, které více zajímá jejich účes než kopací míč a přitom excelentní cyklistka zůstává prakticky nepovšimnuta. Neprávem. Toť pouze důkazem zatuchlosti českých médií, které více zajímá zkorumpovaný Ivánek než skutečné sportovní úspěchy.

Lada je mimořádně všestranné děvče. Kromě jízdy na kole ji zajímá ještě cyklistika a závody historických bicyklů. Pokud jí přece jenom zbyde volná chvilka, něco si přečte, ráda maluje, ba dokonce i hraje na flétnu a kytaru.Kozlíci vždy vynikali nad jiné pestrým a košatým stromem talentu.