South Park: peklo na Zemi
South Park: peklo na Zemi (US, 1999)
Režie: Trey Parker

Matek z městečka South Park se zmocňuje intenzivní pocit, že s jejich ratolestmi to jde z kopce. A lví podíl na tom mají televizní hrdinové Terrance a Philip z Kanady, jejichž pořady jsou snůškou prasáren a vtipů o prdění. Matky založí občanské sdružení, nechají T & P zatknout, což vede k vyhlášení války mezi Kanadou a US. Mezitím umírá Kenny (jako v každém díle seriálu, což zasvěcené nepřekvapí) a jde do pekla neboť příliš čuměl ženským na kozy. Vládce pekel Satan je ve skutečnosti homosexuální romantický snílek a spolu se svým partnerem ve zlu i v posteli, Saddámem Hussajnem, se chystají ovládnout svět. Neboť podle proroctví vláda pekel nastane, až krev T & P smočí americkou půdu. A jejich poprava se právě chystá. Takže naši zbylí hrdinové, Stan, Kyle a Eric musí do akce. Zakládají odbojovou skupinu La Resistance na podporu kanaďanů a plánují překazit popravu.

Kultovní seriál South Park vynikal spíš nekonvenčností a zdravě schizoidními nápady, než zajímavostí. Ale film je naprostá bomba.

Divák je od začátku příjemně překvapený sprškou nevídaných sprosťáren a tak si v euforii zprvu ani nestačí všimnout promyšleného scénáře. Kromě toho se film hemží nezapomenutelnými gagy. Tak námatkou:

Satan: Představuješ si někoho jiného, když mě miluješ zezadu?
Saddám: Máš gigantickou rudou prdel. Koho si mám představovat? Lizu Minelli?
Vyjádření Lízinky není známo.

Navíc je film vynikajícím muzikálem. Autor hudby (jakožto i scénárista a režisér) Trey Parker prokazuje mimořádný talent. Kam se hrabou nějaké Vlasy nebo JesusChrist. Jeden ze songů byl nominovaný na Voskara, ale je nabíledni, že u zkostnatělých porotců z umělci prolezlé americké akademie neměly písně jako 'Drž hubu, strejdomrde' či 'Kylova matka je čubka' šanci.

A naposled - film je ve své podstatě o vážných věcech a plyne z něj jasné posleství, jakkoli neuvěřitelně to zní. Spojit zdánlivě nespojitelné, toť znakem opravdového mistra.

Mrdej tučňáka do ucha, ať žije South Park!