Karcoolka


Hoodwinked (US, 2005)
Režie: Cory Edwards, Todd Edwards, Tony Leech

Film má podtitul 'Skutečný příběh o Červené Karkulce', což zavání mnohoslibnými jinotaji. A opravdu jsme mile překvapeni. Vlk je ve skutečnosti investigativní novinář, babička vede dvojí život a miluje extrémní sporty, hajný je vlastně natvrdlý německý dřevorubec toužící po roli v reklamě a Karkulka je v podstatě distributor ďábelsky dobrých koláčků od babičky.

Právě kolem nich se točí celý příběh. V lese totiž nějaký zlotřilec krade recepty na zákusky, čímž přivádí k bankrotu jedno pekařství za druhým. Vše vyšetřuje vychytralý detektiv žabák, jakožto i zvědavý vlk, toužící po senzaci a první stránce. Stejné události jsou vyprávěny postupně všemi vyšetřovanými z jejich pohledu, čímž se celé puzzle postupně doplňuje a skládá. Až do akčního finále, ve kterém se snowboardem v lavinách zocelená babička nenechá zahanbit.

Celý děj má mírnou příchuť alkoholového deliria tremens scénáristy. Ale jenom příchuť! Ve skutečnosti je docela originálně vymyšlený a fantazii se meze nekladou. Vše doplňuje podařená animace se zdravě přiblblými figurkami. A hlavně - je tu mluvící, zpívající a pošahaný kozel, měnící rohy podle momentální potřeby. Takových hrdinů jen houšť!

Film určený zřejmě hlavně pro adolescenty ocení i dospělí, předpokládajíce ovšem, že nejsou dospělí příliš.