Cobra
Cobra (US, 1986)
Režie: George P. Cosmatos

Poručík Cobretti přezdívaný Cobra (Sylvester Stallone) je povoláván zásadně k případům, na které si ostatní policisté netroufají. Je totiž hrdinou bez bázně a hany, neomylně střílí, hází nožem a ještě žmoulá v puse sirku. Tentokrát je na stopě maniaka, který už několik lidí naporcoval sekerou. Z jednoho šílence se nakonec vyklube celá sekta, která chce světu nastolit nový řád. 'Zabíjíme slabé, aby silní žili' nebo něco podobného.

A tak Sylvester běhá, jezdí, skáče a hlavně zabíjí všechno, na čemž mu oko spočine. Kromě své tehdejší manželky Brigitte Nielsen, která coby přeživší svědek jednoho z masakrů stává se primárním cílem pro bandu pošuků. A kde jinde může dosíci lepší ochrany než v mužné náruči Princově?

Scénář si napsal Sylvester sám a díky tomu vyniká osvěžující absencí jakékoliv oduševnělosti. Prostě se tu jen střílí, mlátí a zabíjí. Jako trailer by mohla sloužit například scéna, kde hrdina vylije na jednoho ze sekťáků nádrž benzínu a prohlásiv suše 'Je čas plakat' ladným obloučkem na něj odhodí hořící zápalku. To je film!