Noční můra v Elm Street
Noční můra v Elm Street (US, 1984)
Režie: Wes Craven

Kdysi se v Elm Street a okolí začaly ztrácet malé děti. Poté, co vyšlo najevo, že je ve svém domě pozabíjel úchylák Freddy Krueger, vzali postižení rodiče spravedlnost do svých rukou a v jeho vlastním sklepě ho upálili. Čímž dali vzniknout horrorové legendě.

Zmíněným rodičům brzy neušlo, že jim začínají umírat další děti. A hlavně, že se zuřivě brání jít do postele.

Freddy, chlápek v pruhovaném svetru, s obličejem spáleným k nepoznání a s noži na rukou, se totiž začal zjevovat ve snech. A věren své pověsti, v dětských snech. Navíc objevil vychytávku, díky které oběť, zamřivší ve snu, skoná podobně i v reálu. Vyděšení rodičové se záhy přesvědčili, že Freddy z masa a kostí byl pouze neškodným skautíkem proti svému snovému přízraku. Pokoušejí se ho zlikvidovat už asi 7 dílů, zkusil to i Jason z Pátku 13. ve filmu 'Freddy vs. Jason'. Vše marno. Zdá se, že Freddy je věčný jako Sovětský Svaz.

Stěží bychom hledali horrorovou encyklopedii, ve které chybí Elm. Film se stal klasikou, o čemž svědčí i zmíněných 6 pokračování. Z nich stojí za zmínku ještě trojka, Dream Warriors, se slušně napsaným scénářem. Nad ostatními už se nebezpečně vznáší aura důkladného zpeněžení jednoho skvělého nápadu.