Choking Hazard


Choking Hazard (CZ, 2004)
Režie: Marek Dobeš

Na samotě v lesích v hotelu Halali se schází skupinka lidí hledající smysl života. Kurs vede doktor Reiniš (Jaroslav Dušek), slepý filozof. Nikdo z přítomných ale netuší, že okolní bory nejen šumí po skalinách, ale skrývají i zombie myslivce (neboli zombivce - český přínos světovému horroru!). Tito pod vedením superzombivce Knýbla (Ondřej Neff) hotel záhy napadnou a živým nezbyde, než místo filozofování věnovat se praxi. Totiž způsobům, jak se nestát kvalitním a čerstvým masem pro bandu rozpadajících se zelených příšer. A to se zdaleka ne každému podaří.

Film strhala kritika, což je samo o sobě nejlepším doporučením pro návštěvu kina. Marek Dobeš & co. jsou povětšinou recenzenti a lidé k filmu tíhnoucí, jejichž krevní skupina je na první pohled béčko-horror. Stvořili roztomilou srandičku, která si na nic nehraje, ale dokáže být vtipná a nápaditá. Třeba scéna, kdy se přeživší klouže na játrech jedné z obětí je vysloveně miloučká.

Herecké výkony jsou většinou poslabší (hlavně Roman Izaiáš coby zapáleně věřící pornoherec má problémy s odříkáváním textu), ale komu to vadí? Točíme tady snad Amarcord? Výjimky tužící pravidlo tvoří výše zmíněný již J. Dušek, J. Dolanský a samozřejmě Dáda Patrasová, vzor ženy všech věků, která i ve svých 63 letech vypadá a hraje úchvatně.

Superzombivec Dobeš by se neměl nechat zviklat ďábly Temnoty a rychle natočit další díl.

Pokud byste v životě tápali, majíce pocit, že vaše dny od hovna k hovnu se potácejí, pak vězte, že smysl života spatřujeme v:

Práci alias kariéře nebo
Koníčcích čili hobby nebo
Alkoholu a drogách nebo
Víře nebo
Životě věnovaném rodině

Reiniš: Budu sežrán zombivci! Takto neumírá filozof!