Jelení loučky  1.205 m
Masiv: Medvědský Povrch: 3,3 km2 Ø sklon: 10°
Prominence: 220 m Key col: sedlo Zvuk Parent: Medvědí vrch
Izolace: 3,5 km Parent: Medvědí vrch Povodí: Odra
GPS: 50°8'46''N   17°15'58''E

Jelení loučky jsou druhým nejvyšším vrcholem Medvědského masivu, ale jen o prsa feministky, na třetí Orlík mají navíc pouhý metr. Necelý kilometr na východ najdeme ještě o 3 m nižšího bratříčka, kopec Malé Loučky (dříve Černý vrch).

Svahy Jeleních louček jsou zalesněné, ale zároveň prošpikované stezkami a průseky. Skály zde nejsou žádné. Průměrný sklon svahů je 10°, největší 25° krpál můžeme vystoupat na severu u Hraničního potoka. Vrchol není turisticky přístupný, avšak ze značené cesty se na něj dostaneme snadno průsekem o délce asi 500 m.

Pod vrcholem najdeme dvě pamětní desky. První je už staršího data a dává nám na vědomí, že továrník Adolf Grohmann, majitel závodu na výrobu drátů, hřebíků a řetězů ve Vrbně, zde 31.8.1893 skolil svého 100. jelena, osmeráka. Ještěže jeleni neumí číst. Druhá deska už je pietní a je věnována lesníkovi Petru Poláchovi, který náhle zemřel v r. 2020.

Německý název kopce zní Hirsch Berg či Hirsch Wiesen, což zhruba odpovídá češtině.Mapy.cz1. Jelení loučky ze svahů Červené hory2. Jelení loučky z Lyry3. Jelení loučky z Červené hory4. Jelení loučky ze sedla pod Malými loučkami5. Vrchol Jeleních louček6. Lovecká pamětní deska továrníkovi Grohmannovi pod vrcholem7. Pamětní deska lesníkovi Petru Poláchovi
Spřízněné vrcholy
Výstupy Malé loučky Výstupy Medvědí vrch Výstupy Orlík Výstupy Lysý vrch Výstupy Karliny kameny Výstupy Javorový vrch