Malý Rabštejn
Skála o výšce kolem 30 m, oblíbená zvláště mezi lezci z Olomoucka. Dá se tu najít kolem 30 cest kategorie 3-7. Jištění borháky a kruhy dle českých, nikoliv současných sportovních standardů. Čili hustota často nijak zářná. Občas je nutný nějaký friend nebo smyce.

Bohužel tu bývá poměrně plno, dnes už leze každá bába s roštím. Pod skalami teče potok se dvěma menšími splávky, kteréžto produkují solidní hlukovou clonu, což poněkud ztěžuje komunikaci mezi lezcem a jističem, obzvláště v převisech.

Zajímavé je složení skal. Nedá se odbýt jedním slovem, je to mišmaš vícero druhů. Okolí je břidličnaté, nedaleko se nachází dlouholetý, a dosud funkční, břidlicový lom. Takže i skály jsou částečně břidlicové. Kromě toho tu najdeme různé slepence (hornina připomínající kamínky zasazené do plastelíny) a velkou část tvoří droby (čili zvláštní odrůda pískovce tvořená zrny křemene, živce a dalších minerálů pospojovaných nějakým zkamenělým jílovitým svinstvem). Pro geologa úplné pošušňání.


Průvodci
Děkujeme čilému kroužku Javaanes
Kreslený, slušná kvalita
Archaický
Horosvaz, seznam cest

GPS
49°43'22.4''N17°27'5.5''E
1. Mařenka 52. Pohled na hlavní masiv3. Hrana Kovadlinky 5


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Z Jívové drobnější okreskou dolů do údolí směrem k žel. zastávce Jívová. Dole u Magdalenského mlýna doleva a podél železnice silničkou připomínající spíše tankodrom. Zaparkovat se dá na parkovišťátku u lomu a zbytek dojít pěšky přes most, kol rybárny a za ní následně doleva do lesa. Celý úsek od Magdalenského mlýna je značený modrou turistickou značkou.

Vlakem do stanice Jívová a pak cca 3 km pěšky.

Vaše zkušenosti a tipy z Malého Rabštejna:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)