Vareškový hrebeň (II)
Mapa
Vareškový hrebeň se nachází mezi Slavkovským štítem a Bradavicou. Až na Bradavicu však nevede, končí na Slavkovskom sedle, eventuelně na Východnej Slavkovskej veži. Tvoří jej: Slavkovská kopa (2345), Predný Slavkovský hrb, Zadný Slavkovský hrb (2336) a Východná Slavkovská veža (2356).

Vareškový hrebeň nabízí atraktivní rozšíření túry na Slavkovský štít. Častěji se ovšem chodí v opačném směru, tj. ze Slavkovského sedla. Z Hrebienku se vydáme po směrem na Zbojnícku chatu. U Vareškového plesa ji opustíme a zabočíme doleva. Následuje nepříjemný asi hodinový výstup strmým travnato-kamenitým žlabem do Slavkovského sedla (zřídkaví mužici) a odtud už přelézání skalnatého hřebene směrem ke Slavkovskému štítu.

Hřebenovku je možné rozšířit o výstupy na Slavkovské veže. Východná je snadno dostupná, další dvě už jsou obtížnější. Vedou na ně strmé travnato-šutrové svahy (viz. fotogalerie), nicméně si stále vystačíte s běžnou trekovou obuví. Na následující Skrinicové veže by se dalo pravděpodobně taky dostat, avšak výstup na Bradavicu už by s největší pravděpodobností vyžadoval lezečky a nějaké to lano.

Jazykový koutek: vareškový znamená... vařečkový! Tudíž i Vareškové pleso je Vařečkové pleso. Kde na to ti kluci slovenští přišli, ví čert.
Další popis přechodu hřebene je k nalezení zde.1. Vareškový hrebeň od Priečneho sedla   S2. Vareškový hrebeň ze Slavkovského štítu   V3. Prodloužení hřebene o Slavkovské veže   JZ