Bílá skála
Význačný a elegantní skalní útvar vyrůstající z ničeho nic uprostřed rovného lesa. Má krásný skalní hřeben, J stěna je vysoká 28 m, JV úzká stěna, vysoká 15 m, je silně převislá. Jsou zde terény vhodné pro milovníky převisů, ale zdaleka nejen pro ně. Převisy jsou povětšinou jištěné ještě jakž takž. Východní stěna, no, po česku, občas borhák. Také je už poměrně omešená.

Horolezecká činnost je zakázána od 1.3. do 30.6., jsou zakázány cesty v S části stěny.


Průvodci
Postarší (2001), hodně schématický s pohledy většinou shora
Horosvaz, seznam cest
1. Bílá skála2. Bílá skála3. Bílá skála


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Přes Křižánky jet ještě asi kilometr po modré (kupodivu tu není zákaz vjezdu) a zaparkovat na parkovišťátku u vstupu do lesa. Dále po modré až do míst v lese, kde je po pravé straně těsně u cesty Ostrá skalka. Asi 200 m proti ní na levé straně cesty (ale spíše pod ostrým úhlem blíže ke Křižánkám) se nachází Bílá skála. Z parkovišťátka cca 1,5km.
Druhá možnost: Zaparkovat u okresky Héralec-Sněžné v místě, kde se napojuje žlutá značka. Po žluté pak dojít na Devět skal, dále po modré až k poslední Ostré skalce těsně u cesty. Dále viz. výše.
Třetí možnost: od Drátníku po Červené značce a silničkou k Milovům na rozcestí s pomníčkem lesních dělníků. Odtud nahoru kamenitou lesní cestou až k rozcestí a oblouku asfaltové cesty. Stále v přímém směru (sejdeme z cesty) lesem ještě 400m k Bílé skále. Od pomníčku 3km.
Vaše zkušenosti a tipy z Bílé skály:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)