Martinka
Sedmdesátimetrová vápencová stěna dominující rozlehlé části hřebene Pálavy u vrchu Obora. Jde o velmi rozsáhlý komplex stěn téměř horského typu. Dolní část stěny je výrazně rozlámaná a přístupové cesty do horní části stěny jsou omezeny pouze na několik základních směrů. Martinka byla v posledních letech přejištěna a doplněna novými borháky.

Průvodci
Kreslený, poměrně přehledný
Archaický
Horosvaz, seznam cest

GPS
48°51'57.5''N16°38'7.0''E
1. Martinka2. Cesta Černý rys3. Martinka


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře naZ Brna na Pohořelice po dálnici, dále pak po silnici E 461 směr Mikulov. Za Novomlýnskými nádržemi doleva na silnici II/420 do Horních Věstonic. Z dálnice D2 odbočíme v Hustopečích na silnici II/420 směr Mikulov přes Strachotín a Dolní Věstonice až do Horních Věstonic.
V obci odbočíme u hostince 'Martinka' ve směru od Dolních Věstonic doleva do kopce směrem ke hřbitovu. Zde je možno v omezené míře parkovat. Odtud po zelené značce asi 1 km k již viditelným stěnám Martinky.
Vaše zkušenosti a tipy z Martinky:


málé zkušenosti    od: Tomáš     11.10.2013 16:32

Všichni mi říkali, že Pálava je pro otrlé, že se láme a štípe pod rukama, nohama. Na jednu stranu mají pravdu, ale věřte tomu, že to není až tak hrozné.
Krásné skály poblíž Brna!
Zajeďte si tam a uvidíte :-)
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)