Obří noha
Skalní terén Obří nohy leží asi 10 km od Prostějova na J od obce Otaslavice nad údolím Drahanského potoka. Jedná se o úbočí rulové skály obrácené na S. Vytvářejí jej 3 samostatné skalní bloky Východní, Střední a Západní.

Skála je v nejvyšším bodě vysoká kolem 15 m. Jištěná je kruhy a nýty, ale ty jsou zpravidla dost vysoko. Naštěstí v posledních letech přibyly nějaké slaňáky, takže se lano dá hodit na rybu. Kde slaňáky chybí, dají se využít okolní stromy.

Je zde 20 cest různé obtížnosti, blednoucí nápisy na skále hovoří o 4-6.


Průvodci
Děkujeme čilému kroužku Javaanes
Horosvaz, seznam cest
1. Masiv Obří Nohy2. Pruhované skály3. Pravá část


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Do Otaslavic, poté pěšky na Z proti proudu potoka. Tam, kde se cesta dělí na polňačku a asfaltku, pokračovat po asfaltce. Asi po 1/2 km lesem uvidíte no levé straně úzkou a chatrnou lávku vedoucí přes potok. Přes ni a lesní cestou nahoru. Cesta se stáčí po proudu potoka. Po několika stech metrech se cesta dělí ve dvě. Zabočíme na tu pravou strmě do kopce. Po ní se dostaneme až na VRCHOL KOPCE. Skály jsou po levé ruce těsně pod vrcholem.
Přístup je dost na hovno (pamatovat si, že je třeba vylézt až na vrchol), ale skalky jsou pěkné.
Vaše zkušenosti a tipy z Obří nohy:


od: Kuba     21.05.2017 09:33

Ahoj,

chlapci z Javaanes se zase činili http://pruvodce.javaanes.cz/oblast/detail/obrova-nohaAuto    od: Paprika     03.02.2011 14:27

Kolem hřbytova, po polňačce a vedle pola.Potom prudce doprava hnusnej stoupák a výmoly a jste na hoře a pod vámy je NOHA...Doporučuji 4x4 jinak to nevyjedete :-)
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)