Vyhlídka u Vrbna
Překvapivě vynikající skála ukrytá v lese a dosahující výšky přes 30 m. Je nově přejištěná (kruhů nikdy není tolik, aby jich nemohlo být víc) a ne moc porostlá zmrudem.

Leze se tu dobře, skála drží, neklouže, cesty jsou většinou kolmé nebo převislé, obtížnosti nejvíce tak kolem 6-7. Ovšem počítejte s tím, že stupnice je tu hodně tvrdá. Nad hlavní skálou jsou ještě dva skalní útvary (zaujme zvlášť bizarní Hříbek) s dalšími, povětšinou převislými, cestami i bouldery. V Jeseníkách na něco tak kvalitního hned tak nenarazíte.

Navíc je ke skalám dobrý přístup, od auta tak 10-15 min.

A teď k záporům:

Chybí tu slaňáky, poslední kruhy jsou často několik metrů pod vrcholem. Takže dolezete cestu, někde za obzorem vyhledáte nejbližší strom (pokud existuje) a založíte jištění. Následně pak s doleznuvším druholezcem smotáte lano a skálu poctivě v lezečkách obejdete lesem. Důvodem je, aby tu lezci nelezli 'na rybu' s lanem hozeným shora. Co je na tomto stylu špatného, nikdo nikdy nevysvětlí. Obzvlášť pro lidi, kteří nelezou často nebo začínají nebo zkrátka nemají potřebnou výkonnost či morál a i přesto by si rádi zalozili. Snaha zpřístupnit skálu jen 'opravdickým lezcům' zavání značnou domýšlivostí. A na chybějící slaňáky doplácejí v důsledku všichni.
První kruhy jsou občas dost morálové, nižší poloha by jim prospěla.
Je tu zákaz používání magnézia na cestách nižších než 7. Důvodem je nikoliv ochrana skály, ale aby chyty nebyly bílé a označené. Otázkou zůstává, jak má vylézt prvolezec bezpečně drsnou šestku v létě s mokrýma rukama.

Průvodci
Schématický, pohled shora
Made in Javaanes, děkujeme
Archaický
Horosvaz, seznam cest

GPS
50°7'48.8''N17°20'41.3''E
1. Vyhlídka2. Vyhlídka3. Hříbek4. Horní blok


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Parkovat se dá někde za mostkem. Pozor na směr zelené značky. Zelená značka vede nahoru po asfaltečce do lesa avšak ten správný je ten druhý - po hliněné cestě. Odtud asi 500 m ke skalám. Tyto jsou docela dobře viditelné z cesty po levé ruce. Pozor ať si je nespletete se Západními skalami, které z cesty uvidíte jako první. Na těch se dá taky lozit, občas je tu k mání borhák, ale opravdické Vyhlídce nesahají po kotníky.
Vaše zkušenosti a tipy z Vyhlídky:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)