Městské skály
Skály, které navzdory názvu nemají s městem nic společného a jsou dost blbě přístupné. Výška stěn dosahuje údajně 20 m, ale v reálu to bude spíš méně.

Z geologického hlediska jsou skály tvořeny z pegmatitu s vysokým obsahem vykrystalizovaného křemene a živce. Skála je pevná, ostrá, dostatečně členěná a poskytuje lezení na plotnách, v kolmých a mírně převislých stěnách. Cesty jsou nově přejištěny kruhy, nýty a borháky.

Na vrcholu skal je umístěn altánek s velmi pěknou vyhlídkou po okolí. Snad neurazíme skalní příznivce, ale zdá se, že Městské skály jsou atraktivnější pro turisty než pro lezce. Skály se od altánku dají obejít zleva i zprava, přičemž pravá strana je schůdnější.

O pár set metů dál od Šumperka po zelené se nachází okrajový Zadní block, kde je taktéž k nalezení několik lépe či hůře zajištěných cest.

Na žluté značce leží Voštinové skály, nejištěný skalní blok s vyhlídkou, kde by bylo k mání několik kratších cest spíše boulderového rázu.


Průvodci
Kreslený, schématický s pohledy shora
Archaický
Horosvaz, seznam cest

GPS
Vyhlídka:  50°0'26.4''N16°58'39.5''E
Zadní blok:  50°0'29.9''N16°58'39.6''E
1. Městské skály s vyhlídkou2. Městské skály3. Panna


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Autem je možné nejblíže dojet do Osikova. Na konci asfaltové cesty je možné zaparkovat auto a vrátit se po zelené turistické značce směr Šumperk asi 2 kilometry. Skály se nacházejí na vrcholu kopce.
Vaše zkušenosti a tipy z Městských skal:


od: daniel     21.11.2011 16:20

pěkný jsou 6ky na dolním bloku a okolo bivaku pod vyhlídkou-dobře odjištěný a kratší, na Voštinkách je spousta bouldrů-od lehkých po hodně těžký, skála je ostrá, lezení mnohdy pátravý, ale zábavný, výborný spojit s procházkou a opečením buřta
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)