Dobřečov
Nečekaná břidlicová skála v lesíku na kopečku u Dobřečova s asi 30 cestami všech obtížností. Jsou tu zdrcující tři devítky a na opačném pólu dvě trojky a více čtyřek. Bohužel údajům v průvodci se nedá úplně věřit, zdá se, že čísla ne vždy odpovídají reálu. Trefně to vystihl jeden z lezců: 'Na Dobřečově jsou samé čtyřky s jedním sedmičkovým krokem'.

Výška stěn je do 15 m. Skálu je možno snadno obejít a téměř pro všechny cesty hodit lano shora. Jištění je většinou solidní, borháků na moravské poměry hodně a nahoře takřka u každé cesty slaňák. Jen tak dál. Kam se hrabe nějaký Hadršpach.

Dá se tu i stanovat a u skály je ohniště. Okolí a výhled taktéž stojí za zmínku. I přes svou nenápadnost je skála stále populárnější a o víkendu zde pravděpodobně sami nebudete.

O kilometr severněji se nachází další skalní masiv Ferdovky s výškou stěn do 15 m a asi 10 cestami 5-6 UIAA. Hustota jištění je zde poměrně slušná, avšak chybí slaňáky. Ferdovky co do lezení nedosahují kvality Dobřečova, lze je doporučit jako alternativu na které ovšem téměř s jistotou budete sami.


Průvodci
Made in Javaanes, děkujeme
Kreslený nahrubo, ale srozumitelný
Horosvaz, seznam cest

GPS
49°55'14.5''N17°11'10.7''E
1. Dobřečovská věž2. Dobřečov3. Dobřečov4. Ferdovky


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Zaparkovat lze necelý kilometr od skal u kostela. Od kostela pokračujte pěšky dále po asfaltovo-štěrkové cestě směrem do pole. Na vrcholku kopečku v mírné pravotočivé zatáčce odbočte doleva na polní cestu. Po 200 m dojdete k menšímu lesíku a ke skalám.
Ferdovky: pokračujeme po asfaltečce kolem Dobřečovských skal ještě asi kilometr. Projdeme lesíkem a po levé ruce se nám opět otevře louka. Po jejím okraji dojdeme ke skalám, které jsou na kraji lesíka za loukou. Z asfaltečky ovšem nejsou viditelné, zakrývají je stromy.
Vaše zkušenosti a tipy z Dobřečova:


od: Pavel     07.08.2016 08:53

pred skalou vytezeny stromy napadene kurovcem ..
vetsina masivu odkryta , cesty jsou na slunci .od: Blahis     25.07.2016 22:15

Souhlas s Filipem. Nestanovat, nerozdělávat oheň ani u ohniště. Je to soukromé a majitel pozemku by to tam mohl kdykoli zatrhnout. JInak souhlas se značením. Ještě se mi nestalo, že bych měl takovej problém ve čtyřkové cestě :-) Jinak jištěno solidně a nově. Je to fakt pěkné místo.od: Filip     27.06.2016 21:35

Skály jsou zajímavé, ale stanovat a dělat oheň se tam v žádném případě dělat nesmí. Je to tam i vyvěšeno na stromě, jedná se totiž o soukromý pozemek a pozemek v nájmu.
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)