Libušino údolí
V Libušině údolí u Třebíče se nachází povícero žulových nebo rulových skalek. Nástupy cest jsou označeny šipkami. Obtížnost se pohybuje v rozmezí 3-5.

Průvodci
Archaický
Horosvaz, seznam cest


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na
Z Třebíče se dá dojet až skoro ke skalám.
Vaše zkušenosti a tipy z Libušina údolí:


od: M.     14.07.2020 21:33

Tak to v Libušáku pěkně zarůstá...
Manka se dá, ale počíd platí, že je v horní části dost střepů, jištění snad už není, takže vlastní nebo pro smrada malého jde hodit i top rope o vyhlídku (70 m lano a pár smyček). Nácvik slanění dobrý (jendoduché 35 m lano stačí, možná i 30 m). Lezení chce si prvně slanit a odmést střepy. Nějaké původní trasy už asi nikdo neví, ale dá se nějaká linie vymyslet. Naznačení nějaké trasy je snad už jen na Cipískovi.od: M.     09.08.2018 09:47

Vochomůrka a Křemílek zarostlé. Vochomůrka, na co jsem sáhl, to mi zůstalo v ruce. Křemílek vypadal lépe, ale nelezli jsme, blízko porost ke skále (pozor, jsou ještě dvě skály výše a blíže k trati, možná ty si spletl Neff, tam je totální bordel, nad nima je už cesta a baráky).
Manka má asi jediná starší osazené jištění, první půlka šikmá plotna, pak se to nakolmí trochu. Pozor - nahoře vyhlídka, omladina, vypité láhve lítají dolů, takže hrábnete na střep a nevíte jak. Na nácvik slaňování dobrý.
Cipísek - souhlas s Neff, skalka na vyblbnutí jako boulder nabo s 20 m lanem (a pár metrů smyček) okolo stromu pro potrápení mini potomků. Opět pozor, byly střepy po skalce.
Rumcajs byl mokrej, ale asi by se dalo. Další skalky dále nad Borovinu kolem potoka směrem k Starši zarostlé a bez křovinořezu aktuálně nedostupné (škoda hlavně toho převisu u Starče).Aktuální stav    od: Neff     30.03.2014 21:17

30. 3. 2014
Vochomůrka a Křemílek jsou neskutečně zarostlé, směr lezení na nich též nebyl vidět. Okolo nich je neskutečný borčus, pravděpodobně nějaká "černá skládka".
Na Manku jsme se těšili nejvíce, ono 33 metrů lezení zní vážně krásně, ale fakt byl takový, že minimálně do půlky si to vyšlapete po svých a těch kousků překonáte téměř skokem. Možná ten kousíček pod vyhlídkou.
Cipísek je poměrně parádní bouldrovka, krásně jsme se na ní vyblbnuli.
U Rumcajse jsme nebyli.
Lano kolem 30m bude stačit, až na tu Manku, ale ta mi nějak do oka nepadla.. nedávno jí prý ale čistili skauti od papírků, etc.
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)