Vysoká skála u Štěpánova
Skála je asi 50 m vysoká a ve vrcholové části přechází v samostatnou věž oddělenou od okolního terénu. Na protější straně, asi 300 m proti toku říčky Hodonínky, jsou další dvě skalní stěny. Menší skály jsou k nalezení i jinde v této oblasti, hlavně v okolí Vírské přehrady, kolem hradu Pernštejna atd.

Cest je zde asi 10, ale dají se kombinovat, občas je těžké určit, který borhák patří kam. Cesty na vrchol skály se lezou jako dvojdélky, zhruba uprostřed jsou ve 30 m tři štandy. Malinová a cesty od ní vlevo jsou krásně odjištěné a vedou v poměrně kompaktní skále. Díky nižší obtížnosti tak poskytují ideální příležitost i pro začínající na vyzkoušení vícedélkového lezení. Jiná situace je ve středu masivu. Skála je tu lámavá a logická linie pilířem končí nýtem (visí z něj smyčka viditelná z dáli) pod převisem. Nýt je proto dobré nepoužít a uhnout doprava ke štandu v cestě Osiková. Kratší cesty v levé části dole jsou zajištěné poměrně slušně.

Obecně zde najdeme staré skoby, novější skoby, nýty, stříbrné kruhy i nově vypadající borháky, takže na skále se vyřádily celé generace. Z horní plošiny je pěkný výhled po okolí a těsně pod ní jsou 3 slaňáky na různé strany. Ruší tu pouze hlavní silnice pod skálou, pro ten randál se občas lezec s jističem neslyší. Na druhé straně parkování 20 m od skály poskytuje ideální přístup.

Skála je v různých partiích zarostlá trávou a různým zmrudem. Ale zatím ne tak, aby to ohrožovalo jinak pěkné lezení (2019).


Průvodci
Původní nákres s popisem cest
Archaický
Schématický, pohled shora
Horosvaz, seznam cest
1. Vysoká skála u Štěpánova2. Vysoká skála u Štěpánova3. Vysoká skála u Štěpánova


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Skály jsou hned u silnice.
Vaše zkušenosti a tipy z Vysoké skály u Štěpánova:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)