Pulčinské skály
Pulčinské skály tvoří 250 metrů dlouhý a až 20 m vysoký pískovcový blok. K nalezení je tu asi 40 cest kategorie 4-8. Skály ovšem nejsou příliš známé ani hojně lezecky využívané. Jištění je spíše sporadické, hladký pískovec neposkytuje moc chytů ani stupů a tudíž se tu vyřádí spíš ti zkušení a výkonní.

Skály se nachází v Národní přírodní rezervaci. Od konce 80. let tu bylo lezení zakázáno, dnes je situace taková, že se smí od 1. července do 31. října v době denního světla.

Minimálně turisticky ovšem skály stojí za návštěvu. Nachází se v malebném místě, dříve na nich stával hrad.


Průvodci
Moravské pískovce, kreslený popis asi 12 skal
Za průvodce děkujeme autorskému tandemu V. Skýpala a V. Wolf. Jejich původní tištěná podoba je k mání na www.horokupectvi.cz nebo www.horoknihy.cz.
1. Pulčinské převisy2. Pulčinské skály3. Krokodýl


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Před Lidečkem odbočit na Pulčín. Auto nechat před zákazem vjezdu u hospody nebo na parkovišti naproti ní. Poté ke skalám asi kilometr po červené pěšky.
Vaše zkušenosti a tipy z Pulčinských skál:


od: leonek  e-mail     03.05.2022 16:19

Pro případné návštěvníky těchto stránek- V NPR Pulčín Hradisko je zakázaná horolezecká činnost ( a všechny ostatní druhy sportů) pohyb je povolen jen po značených turistických stezkách. Výjimka je útvar Pět kostelů v nejzápadnější části NPR, kde je dovoleno lezení od 1 července do 31. října. Denní doby se liší červenec srpen a září říjen. Lezci jsou kontrolováni Stráží přírody a musí mít průkaz člena Českého horolezeckého svazu , nebo vyšší, mezinárodní a musí mít on line registraci na ten den a na svou osobu. Další info popř. Vladimír Skypalaod: Jorge  e-mail     19.05.2015 12:07

Když už jsme u toho nerejpání, tak v průvodci, který je zde uveden, Pulčinské skály chybí...od: Dan     07.04.2015 12:07

nechci rejpat, ale opravdu to není hladký vápenec :) aber pisek jak má být


  Re:     od: goat     07.04.2015 12:23

Klidně si rejpni, je dobře když si překlepů někdo všimne.
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)